piatok 21. decembra 2012

Trochu predvianočného šitia

Som si pospomínala, čo som ešte za posledných pár týždňov ušila, aby ste neboli ukrátení :).

Dcéra mala začiatkom novembra narodeniny, bábik už má síce dosť, ale žiadnu Lalaloopsy. Umelohmotovú bábiku som jej kupovať nechcela. Pomohla mi moja momentálna závislosť Pinterest, kde som našla skvelý video návod. V pôvodnej verzii je Lalaloopsy z ponožiek, ale v našej domácnosti žiadne nazvyš ponožky nie sú, takže moja je z úpletu, gombíkové oči pochádzajú z dedkovho starého kabáta. Návod odporúčam, vyrobiť Lalaloopsy bolo naozaj jednoduché a na nočné túlenie sa je určite vhodnejšia ako jej umelohmotový originál.Moja kamarátka Katka vyrába nádherné vecičky z drôtika a korálok. Pár náušníc od nej sa už hompáľa na uškách mojej rodiny a kamarátok. Teraz ma zaujali jej vianočné ozdoby a potešila ponuka na bartrový obchod. Priala si jednoduchú kabelku, do ktorej sa zmestí A4, v zeleno-ružovom prevedení. Kabelka nakoniec bola mojím prvým "autorským" výtvorom, samozrejme som vychádzala z rôznych návodov na internete a Belletkiných kurzov. Je veľmi jednoduchá, má len malé vnútorné vrecko a šnúrku s karabínkou na kľúče (to je super vychytávka od Bellet).
Na oplátku som dostala takéto nádhery, zajtra by mali mať premiéru na stromčeku, dva dni pred Vianocami by sa asi aj patrilo.

 
A posledný úlovok minulého týždňa, dinosaurus pre kamarátkinho syna Danka, podľa strihu z časopisu Marína, vyzerá to tak, že šitie za peniaze je viac motivujúce :).
 
 
Vianoce už klopú na dvere, darčeky nedošité, neupratané, nenapečené, no jo, veď dnes mal byť ten koniec sveta. Želám príjemný postapokalyptický večer ;). 
 

1 komentár: